Colour Therapy

COLOR THERAPY


        

Liečba svetlom a farbami – Color terapia

 c1

          Množstvo výskumov dokázalo, že svetlo a najmä to denné, slnečné, lieči. Dokonca aj tradičná lekárska medicína využíva svetlo a svetelnú energiu na liečbu niektorých ochorení. Fototerapia sa napríklad využíva pri liečbe psoriázy či vyrážok na tvári.

Takzvaná modrá svetelná terapia sa využíva na liečbu porúch pečene. Klasická svetelná terapia má už niekoľko desaťročí využitie pri liečbe depresí a sezónnej afektívnej poruchy. Rovnako ako svetlo, aj jednotlivé farebné odtiene a odlesky dokážu liečiť.

 

Alternatívna liečba farbami

Alternatívna medicína používa svetlo aj v praxi farebnej terapie. Každá farba má v tejto terapii iné prínosy pre organizmus. Farby vibrujú na určitej frekvencii. Odborníci vo farebnej terapii hovoria, že orgány a žľazy v našom tele tiež vibrujú v určitých frekvenciách a že jednotlivé farby zodpovedajú určitým oblastiam nášho tela, ktoré majú rovnakú frekvenciu. Ak niektorá z oblastí Vášho tela nepracuje tak, ako by mala, možno len nie je naladená na svoju frekvenciu. Práve správnym použitím farebnej terapie, sa táto oblasť znovu obnoví do správnej frekvencie.

 

Ako použiť farebnú terapiu

Jedným z efektívnych spôsobov ako využívať farebnú terapiu je nosiť okuliare s farebnými sklami. Mozog spracováva informáciu s Vami určenou farbou, a to spôsobuje bunkové a hormonálne zmeny. Je potrebné používať farbu, ktorú práve v tom momente potrebujete. Ak sa necítite príjemne v prostredí, v ktorom pracujete alebo bývate, skúste zmeniť farby Vášho interiéru. Niekedy to môže neskutočne zaúčinkovať. Zmeniť môžete farbu stien, svetlo v miestnosti alebo môžete pri kúpeli použiť farebné oleje. Doma si môžete v rôznych miestnostiach namontovať do lámp rôzne farebné žiarovky. Vhodné sú aj rôzne technické hračky, ako napríklad rôzne svetelné lampy. Môžete ich využiť na nasvecovanie problémových oblastí Vášho organizmu. Veľa však dokáže urobiť aj zmena sivého a čiernobieleho oblečenia na farebnú kombináciu.
Farby veľmi dobre pôsobia na psychiku človeka. U detí dokáže táto terapia pomôcť najmä pri ochoreniach ako je autizmus či dyslexia.

 

Červená farba

Má najnižšiu rýchlosť vibrácii, najdlhšiu dĺžku vo viditeľnom spektre a uvoľňuje najviac energie. Dodáva pocit tepla. Pomáha najmä pri liečbe bolesti. Využiť ju môžu ľudia trpiaci na migrénu alebo iné druhy nepríjemnej, vracajúcej sa bolesti. Znížením frekvencie vlnových dĺžok ste menej vzrušený a tým cítite menšiu bolesť. Červená je vhodná najmä pre ženy, lebo pomáha bojovať so ženskými ochoreniami, stimuluje nervový a obehový systém, vplýva vhodne na pečeň, povzbudzuje krvný obeh a činnosť srdca, podporuje tvorbu krvi a prietok krvi v organizme, pomáha pri reume, ale lieči psychiku človeka zo strachu a fóbii. Na druhej strane však podporuje aj výbušnosť a agresiu.

 

 c

 

Modrá a zelená farba

Modrá farba sa využíva pri liečbe kožných ochorení, najmä akné. Často je spájaná aj s hrdlom, štítnou žľazou, pľúcami a ústami. Môže Vám však pomôcť aj pri psychických ochoreniach ako je nespavosť či depresia. Terapia modrou farbou je využívaná aj pri horúčkach a úpaloch. Často ju spájajú aj s úbytkom hmotnosti a liečbou dyslexie. Modrá dokáže pomôcť aj pri popáleninách, zápaloch kože či pri rôznych infekciách a vredoch. Čo sa týka priestoru, má ochladzujúce a upokojujúce účinky.

Zelená farba je silno prepojená so štítnou žľazou. Jej energia sa využíva pri uvoľňovaní hlienov, pri rozpustení krvných zrazenín, pri hojení modrín či popálenín. Stimuluje tráviaci systém aj mozog. Pomáha aj pri záchvatoch triašky či zášklboch svalov. Vhodná je aj na upokojenie nervov. Zmierňuje úzkosť a pomáha pri zápaloch kĺbov.

 

 c1

 

Žltá a oranžová farba

Terapia žltou farbou sa využíva najmä pri problémoch s tráviacim traktom.
Žltá farba priaznivo pôsobí na žalúdok, pečeň, pankreas aj žlčník. Zvyšuje chuť do jedla a ničí rôzne črevné choroby. Dokáže telo zbaviť rôznych jedov. Posilňuje tiež nervový systém a zlepšuje cirkuláciu krvi do srdca. Využíva sa aj pri liečbe artritídy, pretože pomáha odstraňovať vápenaté usadeniny.

Oranžová farba je vhodná pre osoby, ktoré majú problémy s dýchacím systémom. Dokáže pomôcť pri astme, bronchitíde či pri chronickej chorobe pľúc. Rovnako vhodná je pri opakujúcich sa menštruačných kŕčoch, ale aj pri iných kŕčoch a zášklboch vo všetkých častiach tela. U dojčiacich matiek zvyšuje produkciu mlieka. V rámci trávenia zabraňuje nadúvaniu a uvoľňuje plyny. Zaujímavosťou je, že dokáže zastaviť štikútku.

 

 c

 

Ružová, purpurová a fialová farba

Pastelová ružová farba dokáže upokojiť agresívnych ľudí a uľaviť človeku, ktorý je často v strese. Potláča aj chuť do jedla a je výborná na relaxáciu. Podporí tiež Vaše prejavy lásky, nehy a zaháňa depresiu.

Purpurová farba podporuje správne fungovanie tepien a žíl, pomáha udržiavať Vaše srdce zdravé a stimuluje aj krvný tlak. Posilňuje tiež reprodukčné orgány človeka.

Fialová farba stimuluje hormonálnu činnosť a zabezpečuje lepšiu imunitu organizmu. Vhodne pôsobí aj na slezinu, zabraňuje hnačkám a prináša dobrý spánok a menšiu chuť do jedla. Pôsobí aj ako prírodné antibiotikum a zastavuje krvácanie.

 

 c1

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info